Support

Telefon: 0380 - 55 50 60
E-mail: order@rutab.se

Alexander Lundberg
Support & Order
Tel: 042-25 77 04
alexander.lundberg@rutab.se

Julia Fredriksson
Support & Order
Tel: 042-25 77 05
julia.fredriksson@rutab.se

Katarina Karlsson
Support & Order
Tel: 0380-55 50 59
katarina.karlsson@rutab.se

Mia Tillgren
Support & Order
Tel: 042-25 77 03
mia.tillgren@rutab.se

Nina Terlegård
Support & Order
Tel: 0380-55 81 98
nina.terlegard@rutab.se

Tor Rosenberg
Support & Order
Tel: 0380-55 81 92
tor.rosenberg@rutab.se

Filip Wiman
Support & Order
Tel: 0380-55 81 91
filip.wiman@rutab.se

Erik Andersson
Supportchef
Tel: 0380-55 81 99
erik.andersson@rutab.se

Christer Jepsson
Produkt & Kundsupportchef
Tel: 042-25 77 11
christer.jepsson@rutab.se

Försäljning Installation, AV-system

Martin Johansson
Försäljningschef - Installation/ AV-System
Tel: 0380-55 50 69
martin.johansson@rutab.se

Christina Tossman
Norrland - Installation
Tel: 08-545 78 334
christina.tossman@rutab.se

Daniel Janén
Sydsverige - Installation
Tel: 042-25 77 12
daniel.janen@rutab.se

John Åström
Stockholm / Södra mälardalen / Södermanland - Installation
Tel: 08- 545 783 44
john.astrom@rutab.se

Martin Wahlstedt
Västra Götaland - Installation
Tel: 0380-55 50 67
martin.wahlstedt@rutab.se

Tobias Borr
Norra & Västra Mälardalen / Gävleborg / Dalarna / Värmland - Installation
Tel: 08-545 78 345
tobias.borr@rutab.se

Ulrica Lindell
Småland / Östergötland - Installation
Tel: 0380-55 50 68
ulrica.lindell@rutab.se

Ulf Ström
Innesäljare - AV-System
Tel: 08-545 783 43
ulf.strom@rutab.se

David Roos
Södra Sverige - AV-System
Tel: 08-545 783 41
david.roos@rutab.se

Roger Karström
Norra Sverige - AV-System
Tel: 08-545 783 42
roger.karstrom@rutab.se

Tomas Lindqvist
Affärsområdeschef - Installation, AV-System
Tel: 0380-55 50 56
tomas.lindqvist@rutab.se

Försäljning Industri

Niklas Dahlberg
Försäljningschef - Industri
Tel: 0380-55 50 58
niklas.dahlberg@rutab.se

Alexander Tedeby
Blekinge, Småland & Östergötland - Industri
Tel: 0380-55 50 57
alexander.tedeby@rutab.se

Anton Johnson
Mälardalen & Stockholm - Industri
Tel: 08-545 783 40
anton.johnson@rutab.se

David Wallin
Skåne / Affärsutveckling - Industri
Tel: 042-25 77 09
david.wallin@rutab.se

Mattias Timour
KAM - Industri
Tel: 08-545 78 333
mattias.timour@rutab.se

Mikael Fjällström
Gävleborg, Dalarna & Norrland - Industri
Tel: 08-545 78 336
mikael.fjallstrom@rutab.se

Sophie Thorstensson
Halland, Bohuslän & Västergötland - Industri
Tel: 042-25 77 10
sophie.thorstensson@rutab.se

Mikael Brunell
Affärsområdeschef - Industri
Tel: 08-545 78 331
mikael.brunell@rutab.se

Försäljning Skyltar & Kabelmärkning

Tommy  Ekerum
Platschef Produktion - Skyltar & Kabelmärkning
Tel: 010-10 116 51
tommy.ekerum@rutab.se

Juha Litmanen
Försäljning/Support - Skyltar & Kabelmärkning
Tel: 010-10 116 52
juha.litmanen@rutab.se

André Asbjörnsen
Produktion/Support - Skyltar & Kabelmärkning
Tel: 010-10 116 53
andre.asbjornsen@rutab.se

Försäljning Arbetsbelysning

Michael Jansson
Affärsområdeschef - Arbetsbelysning
Tel: 070-326 83 12
michael.jansson@rutab.se

Jonas Petersson
Försäljning - Arbetsbelysning
Tel: 073-801 38 80
jonas.petersson@rutab.se

Produktansvar

Per Liljegren
Produktchef
Tel: 0380-55 50 61
per.liljegren@rutab.se

Mats Thall
Produktchef
Tel: 042-25 77 14
mats.thall@rutab.se

Mikael Berghold
Produktchef
Tel: 042-25 77 08
mikael.berghold@rutab.se

Pontus Göth
Produktkoordinator
Tel: 0380-55 81 96
pontus.goth@rutab.se

Christer Jepsson
Produkt & Kundsupportchef
Tel: 042-25 77 11
christer.jepsson@rutab.se

Marknad

Klas Wiréhn
Marknadskoordinator
Tel: 0380-55 81 93
klas.wirehn@rutab.se

Företagsledning

Frank Robertsson
VD
Tel: 0380-55 50 55
frank.robertsson@rutab.se

Mikael Brunell
Affärsområdeschef - Industri
Tel: 08-545 78 331
mikael.brunell@rutab.se

Tomas Lindqvist
Affärsområdeschef - Installation
Tel: 0380-55 50 56
tomas.lindqvist@rutab.se

Christer Jepsson
Produkt & Kundsupportchef
Tel: 042-25 77 11
christer.jepsson@rutab.se

Rolf Englund
Operativ & Finansiell Analys
Tel: 0380-55 50 62
rolf.englund@rutab.se

Ekonomi & Administration

Catarina Ekenstierna
CFO & HR-ansvarig
Tel: 0380-55 50 52
catarina.ekenstierna@rutab.se

Erica Alervall
Administration
Tel: 0380-55 50 51
erica.alervall@rutab.se

Jennie Egier
Administration
Föräldraledig

Ulrika Jonsson
Administration
Tel: 0380-55 50 64
ulrika.jonsson@rutab.se

Inköp

Rolf Englund
Inköpschef
Tel: 0380-55 50 62
rolf.englund@rutab.se

Camilla Lantz Robertsson
Inköpare
Tel: 0380-55 50 66
camilla.lantz.robertsson@rutab.se

Nathalie Powell
Inköpare
Tel: 0380-55 50 65
nathalie.powell@rutab.se

Lager

Peter Berg
Lagerchef
Tel: 0380-55 50 63
peter.berg@rutab.se

Christoffer Svensson
Lager

Lars-Inge Qvarnström
Lager

Pertti Keränen
Lager

Viktor Robertsson
Lager